اخبار ارز دیجیتال تاریخ انتشار : 27 مهر 1399 0:43
نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (۲۶ مهر)
print


دیروز، انتشار اخبار مربوط به OKEx باعث ریزش قیمت در بازار ارزهای رمزنگاری شد. بیت کوین۳۵۰ دلار از ارزش خود را از دست داد و در حدود ۱۱۳۵۰ دلار باقی ماند. اتریوم و ریپل نیز به ترتیب با قیمت های ۳۷۰ دلار و ۰٫۲۴ دلار ترید شدند.

قیمت بیت کوین در حدود ۱۱۳۵۰ دلار

دیروز اخباری مبنی بر دستگیر شدن بنیانگذار صرافی محبوب OKEx منتشر شد. هرچند این کمپانی به کاربران خود اطمینان داد که وجوه آنها در این پلتفرم امن هستند، این اخبار منفی بلافاصله اثرات سوء خود را روی قیمت ارزها نشان داد.

هرچند بیت کوین ابتدا با سقف قیمت ۱۱،۵۵۰ دلار ترید می شد، تنها ظرف چند کندل ساعتی ، به پایین ترین سطح روزانه خود یعنی دقیقاً بالای ۱۱۲۰۰ دلار سقوط کرد.

البته گاوها مانع از افت بیشتر قیمت شدند و در ساعات بعدی قیمت این دارایی را به حدود ۱۱۳۵۰ دلار رساندند. از آن زمان به بعد، بیت کوین در بازه ۱۱،۲۸۰ تا ۱۱،۴۰۰ دلار باقی مانده است.

از منظر تکنیکال، در صورت یک شکست دیگر، اولین خط حمایتی در ۱۱۳۰۰ دلار خواهد بود. ریزش بیشتر میتواند قیمت را به سطوح ۱۱۱۵۰، ۱۱۰۰۰ و ۱۰۸۰۰ دلار برساند. اگر بیت کوین روند صعودی دیگری را پیش بگیرد، باید با سطوح مقاومتی ۱۱۵۰۰ دلار و ۱۱۸۰۰ دلار روبرو شود.

آرامش میان آلتکوین های دارای ارزش بازار زیاد

بیشتر کوین های جایگزین دیروز از ریزش سریع بیت کوین پیروی کردند. همین اتفاق نیز امروز با برقراری ثبات نسبی و توقف روند ریزشی بازار میان این آلتکوین ها مشاهده میشود.

اتریوم، ریپل، پولکادات، بایننس کوین و لایت کوین همگی در سطوح نسبتاً یکسان با دیروز قرار دارند و به ترتیب با قیمت ۳۷۰ دلار، ۰٫۲۴۱ دلار، ۴ دلار، ۳۰ دلار و ۴۷٫۵ دلار در حال ترید شدن هستند.

گفتنی است که چین لینک (با ۲٫۵% افزایش) و کاردانو (با ۲٫۲ % افزایش) طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش قیمت را شاهد بوده اند.

حتی تعدادی از آلتکوین ها از دیروز شاهد رشدی ۲ رقمی بوده اند. از این بین می توان به Decred اشاره کرد که با ۱۹% افزایش قیمت پیشگام است. Waves (17%), Stellar (12.5%) و Uniswap (10%) نیز بعد از آن قرار دارند.

شایان ذکر است که چند آلتکوین همچنان روند ریزشی خود را ادامه میدهند. فایلکوین (Filecoin) با ۲۷ درصد سقوط بیشتر به کاهش قیمت خود ادامه داد.

دیروز جاستین سان، خالق ترون، اظهار داشت که بنیانگذاران Filecoin با استراتژی کلاهبرداری exit scam، معادل ۱٫۵ واحد توکن FIL را با قیمت سرسام آور ۲۰۰ دلار (به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار) فروخته اند و این کار بدون اجماع جامعه انجام شده است. از آن زمان قیمت FIL به ۴۵ دلار سقوط کرد.

Aave (-25%), NEAR Protocol (-18%) و Quant (-10%) نیز از دیروز کاهش قابل توجهی داشته اند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cryptopotato

برچسب ها
دیدگاه های شما پس از بررسی، منتشر خواهد شد.