تلفن هوشمند جدید هواوی از کیف پول سخت افزاری برای یوان دیجیتال برخوردار است
9 آبان 1399 15:50
اخبار ارز دیجیتال


access_time46 دقیقه قبل

گزارش شده است که سری Mate40 معاملات آفلاین دوگانه را فعال کرده و به کاربران امکان کنترل ناشناس بودن را میدهد.

هواوی اعلام کرده است که سری گوشی های هوشمند که در آینده به بازار خواهد آمد Mate40 شامل کیف پول سخت افزاری یکپارچه برای ارز دیجیتال بانک مرکزی چین ، یوان دیجیتال است.

مطابق با اعلام رسمی هواوی در وب سایت میکروبلاگینگ  چینی ” Weibo “در تاریخ ۳۰ اکتبر (۹ آبان) ، این اولین گوشی هوشمندی است که از چنین کیف پولی برخوردار است.

این پست همچنین نوید می دهد که کاربران می توانند ناشناس بودن خود را کنترل و محافظت کنند و معاملات آفلاین دوگانه انجام دهند. این موضوع کاربران تلفن همراه را قادر می سازد تا به راحتی و فقط با لمس کردن دستگاه هایشان ، حتی در صورت آفلاین بودن ، وجوه را منتقل کنند.

هواوی همچنین یک Mate40 Pro رایگان به کاربر Weibo می دهد که این پست را برای افراد بیشتری ارسال کند.

“Mate40 اولین گوشی هوشمند هواوی  است که از فناوری تراشه ۵ نانومتری بهره می برد، که اخیراً در آیفون ۱۲ اپل آغاز به کار کرده است. این فناوری اجازه می دهد تا میلیاردها ترانزیستور دیگر روی یک تراشه بسته بندی شوند که به طور قابل توجهی قدرت بالقوه دستگاه را افزایش می دهد.”

با این حال، به دلیل ادامه جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین، هواوی پس از اتمام ذخیره پردازنده های Kirin 9000 فعلی خود قادر نخواهد بود  آنها را خریداری یا تولید کند.

یوان دیجیتال چین در حال حاضر در مراحل آزمایش است ، زیرا چندین کشور تلاش می کنند اولین کسی باشد که بانک مرکزی دیجیتال ( CBDC ) را راه اندازی کنند.

بر اساس گزارش سایت کوینتلگراف ( Cointelegraph)، یکی از مهمترین انگیزه های چین برای ایجاد ارز دیجیتال خود اقدام علیه نفوذ دلار آمریکا در تجارت جهانی است.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نیست.

منبع:Cointelegraph

برچسب ها
دیدگاه های شما پس از بررسی، منتشر خواهد شد.